«…І на попелі проростуть квіти»

Мистецький проект сестер ГАЄВИХ Аліни і Каріни,
українських художниць, засновниць бренду GA.EVA

Мода. Мистецтво.​

Проект, що об’єднує в собі форму і сенс. Значення орнаменту на одязі посилене неймовірно тонкою каліграфією шрифта і написів. Художниці акцентують увагу на глибинних сенсах, що проростоють глибоким корінням в історію України, могутньої держави, інтерпретуючи її в сучасну дійсність країни.

Аліна Гаєва

Графічні роботи Аліни Гаєвої засновані на переосмилсленні  різноманітних технік вишивання української козацької старшини XVII-XVIII ст.

Вишивка, що прикрашала одяг козацького військово-адміністративного складу, базувалася на матеріалах зібрання Чернігівського історичного музею. В. В. Тарновського.

Каріна Гаєва

Колекція одягу Каріни Гаєвої межує з сучасною реальністю та часами великих українських княгинь початку XI століття. внаслідок переосмислення військового одягу козацької старшини 17-18 ст.

Трансформація моделей верхнього жіночого одягу в декоративні жіночі накидки з використанням традиційних технік оздоблення тканини: ватину та ручної вишивки.

Орнамент


Орнамент - це візерунок зі своїм кодом, що є генетичним оберегом української нації. 

Це досить складна система, яку створено з різноманітних елементів, знаків та символів, що взаємодіють між собою та створюють цілісну енергетичну картину, яку зрозуміти сьогодні глибинно важко. 


Галерея орнаментів


Як на найпростішій, так і на найскладнішій стадіях в розвитку орнаменту, український народ звертається до рідної природи, але не просто копіює навколишню дійсність, а опрацьовує, спрощує, стилізує і своїм умовним малюнком створює власний неповторний стиль.

Мода

Вибійка - стародавня українська технологія декорування тканини відома ще з Х-ХІ ст. 

Для цього використовували дерев'яну дошку, на гладкій поверхні якої вирізьблювали декоративні візерунки.


Галерея моди


Дерев'яну форму вкривали рідкою фарбою і притискали до тканини - на тканині залишався відбиток візерунків. Візерунки вибійки, що прикрашають одяг колекції дизайнерки «… І на попелі проростуть квіти» - це фрагменти графічних робіт художниці.

Цінність орнаменту на одязі підсилює неймовірно тонка каліграфія шрифту та написів.

Метою проекту є впровадження орнаментів старовинної вишивки в дизайнерський одяг, поєднання сучасності та минулого, чоловічого та жіночого, щоб максимально органічно візуалізувати таке єднання. 

Галерея процесу створення

Поєднання української історії, українських стародавніх технік виконання вишивки і символічних зображень, що свідомо переосмислили українські художниці сестри ГАЄВІ Аліна і Каріна - є новою дійсністю та фундаментальним генетичним кодом сучасної України.

 Проект створений під час бойових дій і повномасштабного вторгнення росийської федерації на територію України.

 Джерела:


Експонати колекції Чернігівського обласного музею імені Василя Тарнавського, які є у вільному доступі.


Характеристики Вишивка козацької старшини XVII-XVIII століть з колекції Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського. Автор – Віра Зайченко, 2015рік. 

Видавництво – Родовід, Мала серія української вишивки